Akademia z okazji Święta Niepodległości w SP nr 75 - 15-11-2021

W dniu 10 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 75 odbyła się akademia szkolna upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczną uroczystości szkolnej przygotowały klasy: 5b i 8b pod kierunkiem Pań: Sabiny Kulas i Renaty Zawistowskiej.

Wiersze patriotyczne, przeplatane fragmentami tekstów przypominających o najważniejszych wydarzeniach z historii państwa i narodu polskiego stanowiły wprowadzenie do przypadającego w dniu 11 listopada Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru i solistek pod kierunkiem Pani Anny Petrus nadała akademii nastrój podniosły i oddający klimat minionych wydarzeń historycznych. Dopełnienie całości uroczystości szkolnych stanowiła dekoracja prezentująca postać Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego oraz wydarzenia związane z udziałem Legionów Polskich w walce o niepodległą Polskę włącznie z walkami o jej granice w późniejszym okresie. Dekoracje przygotowali uczniowie z klas: 3ALO i 6b pod kierunkiem Pana Michała Karcz.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status