AMP FUTBOL- nieznane oblicze sportu - 08-12-2017

Co to znaczy AMP FUTBOL?

To rodzaj piłki nożnej, w której grają osoby po jednostronnej amputacji lub z wadą kończyny dolnej. Doskonale to wiedzą już uczniowie klasy 6a i 6c. Mieli bowiem możliwość uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Panem Markiem Dragoszem – trenerem reprezentacji Polski AMP FUTBOL oraz Panem Markiem Zadębskim – bramkarzem reprezentacji, a prywatnie tatą Klaudii i Grzegorza- absolwentów naszej Szkoły.

A wszystko zaczęło się od pracy pisemnej na lekcji języka polskiego. Oliwka z klasy 6a -wyjaśniając, jak rozumie myśl: ”Dopóki walczysz- jesteś zwycięzcą”– napisała:
„ …Wiele osób potrafi walczyć do końca z przeciwnościami losu, aby coś osiągnąć. Szczególnie dużo takich przykładów jest w sporcie. Mam sąsiada, który jest trenerem reprezentacji Polski w AMP FUTBOLU. Zawodnicy grający w polu nie mają jednej nogi i grają o kulach, natomiast bramkarze nie mają jednej ręki. W tym roku ten zespół zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Jest im o wiele trudniej niż nam, a przecież ciężko trenują, walczą i zdobywają medale. Dlatego mimo upadków i niepowodzeń, należy wciąż podnosić się i walczyć, aby osiągnąć swoje cele.”

Spotkanie wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Było bardzo interesujące, pełne pasji i emocji. Uczniowie z radością kibicowali polskiej drużynie, oglądając fragmenty zwycięskiego meczu; duże uznanie wzbudziła sprawność Pana Marka, który jedną ręką błyskawicznie zawiązał buty. Sportowcy dali mądrą lekcję pozytywnego myślenia oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich celów i marzeń.

Słowa podziękowania należą się również mamie Oliwki- Pani Wojciechowskiej, która bardzo zaangażowała się w zorganizowanie spotkania.

Agnieszka Arczyńska, Aldona Mazur

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.