„BIEG PO ZDROWIE” - 17-12-2020

Klasy czwarte naszej szkoły wzięły  udział w projekcie Głównego Inspektoratu Sanitarnego „BIEG PO ZDROWIE”. Bieg po zdrowie to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej przygotowanej we współpracy z ekspertami z dziedziny psychologii.

Celem projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi na skutki palenia tytoniu, zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości substancji zawartych w papierosach, zapobieganiu lub opóźnianiu palenia wśród dzieci i młodzieży. Na lekcjach wychowawczych uczniowie klasy 4a poznali jakie szkodliwe substancje znajdują się w papierosach i jak wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.  Dowiedzieli się jakie choroby wywoływane są przez papierosy. Obliczyli również, ile przeciętnie palacz wydaje rocznie pieniędzy na zakup papierosów oraz co w zamian tego mógłby sobie kupić. Stworzyli plakaty zniechęcające do palenia oraz przedstawiające jego negatywne skutki.

Zapraszamy do oglądnięcia poniższej galerii.

Wychowawca  klasy 4a
Anna Nosek

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status