Dzień Patrona Szkoły & Święto Nauki Polskiej - 17-02-2021

   
     19 lutego obchodzimy nowe święto państwowe – Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Nasza szkoła 19 lutego świętuje podwójnie: Dzień Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika oraz nowo ustanowione Święto Nauki Polskiej.
Mikołaj Kopernik to z pewnością patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat i nasze, ludzi, miejsce w nim. Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki patron napawa więc słuszną dumą. Takiego patrona należy właściwie uczcić i wspominać. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej nr 75 należy święto, podczas którego uczniowie poznają sylwetkę uczonego.Choć obecna rzeczywistość nie pozwoliła nam się spotkać na tradycyjnej Akademii to uczniowie klasy 6a oraz 6b postanowili przybliżyć nam wszystkim tę wybitną postać polskiej nauki, przygotowując słuchowisko.
Zapraszamy zatem wszystkich do  jego wysłuchania!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status