Projekty w szkole

Projekt Noc Matematyki-Królowa nie chce spać

Projekt międzyszkolny  Noc Matematyki – Królowa nie chce spać  jest bardzo obszerny i zakłada popularyzację matematyki aż na trzech poziomach edukacyjnych: szkoły podstawowe, gimnazjum, liceum. Społeczność uczniowska postanawia w ten sposób oddać należny hołd „Królowej Nauk” w „Międzynarodowym Dniu Liczby Pi” obchodzonym 14 marca. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest v-ce dyr. Sławomir Nosek. Poniżej prezentujemy wybrane opinie nauczycieli, gości i uczniów:

„…Ta noc wydawała się magiczna. Warto było przyjść, by zobaczyć miny skupione lub entuzjastyczne (wobec nie zawsze łatwych zagadnień) malujące się na twarzach uczniów, które w czasie zwykłych dziennych zajęć często przybierały zgoła inny wyraz! Warto było obserwować ruchy taneczne uczennic na co dzień sprawiających wrażenie nieśmiałych i zamkniętych w sobie! Warto było więc doświadczyć tego, co w naszych uczniach najlepsze, niepowtarzalne, niecodzienne. Dla nich istotne było, oprócz dążenie do uzyskania praktycznej wiedzy o świecie, wspólne spędzenie czasu, wyjątkowego poprzez swą nocną porę. Noc matematyki połączyła w wspólnym działaniu uczniów, nauczycieli różnych przedmiotów i rodziców, spełniła więc te zadania, które wpisane są w działalność szkoły…”

„…o spaniu nie było mowy. Kiedy przywitał nas dzień opuściliśmy szkołę. Dla niektórych cała noc z matematyką to jednak wciąż za mało, gdyż nawet w autokarze niektórzy jeszcze składali bryły z małych karteczek. To była niezapomniana przygoda…”

„..MATEMATYKA W NOCY ! BYŁO SUPER  W nocy, z 15 na 16 marca, od godziny 20:00 do 6:00, w naszej szkole odbyła się Noc Matematyki… Okazuje się, że matematyka naprawdę rządzi światem i zabawą. Jej zasady obowiązują wszędzie od gry w karty do gier komputerowych – nie ma się co dziwić – w końcu to KRÓLOWA NAUK naprawdę .
Posileni pizzą, o trzeciej w nocy wszyscy zeszliśmy na aulę szkolną, gdzie oglądaliśmy (niektórzy przez sen) film „Buntownik z wyboru”. Noc Matematyki zakończyła się o szóstej nad ranem. W sobotę można było odespać noc (może niektórym śniły się cyferki lub gry). CHCEMY JESZCZE!…”

www.facebook.com/Noc-Matematyki-404742669604256

Projekt edukacyjny e-Twinning

      W roku szkolnym 2015/2016 II grupa klasy 2b gimnazjum bierze udział w międzynarodowym projekcie „Moje miasto- moje królestwo” w języku niemieckim. Projekt prowadzony jest wspólnie ze szkołą z Zagrzebia w ramach społeczności międzynarodowej E-Twinning.
Uczniowie wciągu roku wykonują zaplanowane działania wraz ze swoimi kolegami z Chorwacji na platformie Twinspace. Kontakt odbywa się jedynie w języku niemieckim, co pozwala uczniom w naturalnych warunkach poznać zasady, formy, wyrażenia pomocne w komunikacji. Co ważne Ministerstwo Edukacji akceptuje projekty e-Twinningowe jako Projekt Edukacyjny, który każdy gimnazjalista musi zaliczyć, w ciągu 3-letniego procesu kształcenia.
Należy podkreślić, że jest to pierwszy projekt w naszej szkole, a nauczyciel języka niemieckiego Anna Gibaszek-Mądry, jako pierwsza wprowadziła naszą placówkę do grona szkół międzynarodowych i zainicjowała projekt.

Więcej informacji na ten temat mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej www.etwinning.net lub www.etwinning.pl

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.