podziękowania za udział w akcji „szlachetna paczka” - 21-12-2018

 

Serdecznie dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Wszystkim Pracownikom ZSOMS.

za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA. Przekazaliśmy rodzinie 29 paczek, wszystkie produkty z listy zostały zakupione i przekazane wybranej rodzinie 9 grudnia.

Dziękujemy za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Dzięki Wam po raz kolejny w czyn udało się zamienić jeden z najważniejszych ideałów Wiosny:

nie rzeczy pomagają, ale  ludzie !!!

   Sabina Kulas

Relacja wolontariusza ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

I stało się, nadszedł 9 grudnia, dzień, w którym przybyliśmy do pani Marii ze Szlachetną Paczką. Już od progu przywitał nas szeroki uśmiech pani domu. Wolontariusze wnosili kolejne prezenty, a pani Maria nie dowierzała, że to wszystko jest dla niej. Po krótkiej rozmowie przystąpiliśmy do rozpakowywania i oglądania Paczek. Środki czystości, kosmetyki hipoalergiczne, dwa małe radia, mop, ubrania, obuwie, drobne upominki od uczniów. Wszystko radowało oczy i serce. Najbardziej cieszyła żywność. Gdy zapytałam panią Marię: Co dzisiaj jadła? odpowiedziała, że miała w lodówce 2 jajka więc to zjadła. Widać, że od naszego ostatniego spotkania znacząco schudła, myślę jednak, że otrzymane produkty pozwolą pani Marii wrócić do zdrowia i spowodują, że głodna już chodzić nie będzie. Kolejną niespodzianką był odkurzacz. Na jego widok pani Maria aż zapiszczała. Bardzo lubi mieć porządek i jak sama oświadczyła: coś do posprzątania zawsze w domu się znajdzie:-) Ubrania – kurtki, sweterek, fioletowy kożuszek i obuwie to dopiero było szaleństwo! Jak na prawdziwą kobietę przystało było przymierzanie, przebieranie i przeglądanie się w lustrze. Poprawianie fryzury, by wszystko dobrze wyglądało. A ten błysk w oku …ech wart każdych pieniędzy. Po obejrzeniu wszystkich paczek pani Maria mocno nas przytuliła, a na odchodne dostało nam się po całusie w policzek i czekoladzie na dobry dzień. Ale to był dobry dzień!!!!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Z całego serca chciałam podziękować. Dla Wszystkich dużo zdrowia, szczęścia, szczęśliwego Nowego Roku, zdrowych, Wesołych Świąt, wszystkiego dobrego z całego serca życzy Marysia.

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA