Klasa Sportowa Kajaki

ZSOMS w Krakowie  ogłasza nabór uzupełniający do klas sportowych od IV-VIII SP, do profilowanych grup o specjalności kajakarstwo.

Kajakarstwo to wspaniała dyscyplina sportu, odpowiednia zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, alternatywa dla wszechobecnej piłki nożnej. Zajęcia dla  najmłodszych, początkujących zawodników, mają charakter rekreacyjny i głównym ich celem jest zbudowanie sprawności ogólnej. Podczas treningów kładziony jest nacisk na rozwój równowagi, koordynacji ruchowej, siły, wytrzymałości. Treningi kajakarskie to nie tylko pływanie na kajaku. Gdy na jesień pogarszają się warunki atmosferyczne zaczynamy zajęcia na krytej pływalni, ćwiczymy na hali, gramy w gry zespołowe, bawimy się, biegamy, wspinamy  na ściance wspinaczkowej i wiosłujemy na sucho. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do pływania w kajaku na wiosną. Zarówno latem, jak i zimą wyjeżdżamy na obozy sportowe. Na letnich obozach głównie doskonalimy technikę pływania na kajaku. Zimą natomiast budujemy formę biegając na nartach biegowych na najpiękniejszych polskich trasach w Jakuszycach. Zarówno na treningach jak i obozach panuje wspaniała atmosfera. Kajakarstwo do dyscyplina sportu sprawiająca wszystkim dużo przyjemności. Bezpośredni kontakt z przyrodą ma w tym niebagatelne znaczenie. Poza rozwojem sprawności dbamy również o rozwój charakteru młodych adeptów sportu. Kajakarstwo kształtuje wytrwałość w dążeniu do celów, tych dalekich i bliskich, cierpliwość i systematyczność. Uczy szacunku do przeciwnika, pokory po przegranej i radości po zwycięstwie.. Zależy nam na tym aby zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani w sporcie i w życiu, gdyż tylko dzięki temu można osiągnąć sukces.

Zapraszamy na bezpłatne treningi próbne w każdą sobotę  od kwietnia do czerwca  w godzinach 11.30-12.30

Warunkiem uczestnictwa w treningu jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne oraz zgoda rodzica/ opiekuna na uczestnictwo w  tych zajęciach . Chęć uczestnictwa w treningu zgłaszamy do piątki każdego tygodnia pod numerem tel. 600 44 05 59. Ilość miejsc na treningach jest ograniczona !

 

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.