ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO - 23-11-2017

W ubiegłym tygodniu (10-11.11.2017), na pływalni w Oświęcimiu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego 13 lat i starsi”. Zawodnicy Naszego Klubu w sumie zdobyli 67 MEDALI: 25 złotych, 20 srebrnych i 22 brązowe.

Choć dla wielu starszych zawodników był to kolejny sprawdzian przed głównymi zawodami (GP Poznań, Liga SMS, Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów) w Punktacji Klubowej za „Puchar Sztafet” najstarsi zawodnicy (16+) i 13-latkowie zwyciężyli zajmując 1 miejsce, a kategorie wiekowe 14-15 lat łącznie wywalczyły 2 miejsce. Wśród najlepszych zawodników w punktacji końcowej znaleźli się: Piotrowicz Martyna, Laura Pogorzelska, Szczepaniak Paweł, Horova Oksana, Stanek Kacper, Sowa Łukasz. Ponadto podczas zawodów uhonorowano Naszych Trenerów: Marcina Skorupę i Piotra Fortuńskiego, którzy w marcu i czerwcu poprowadzili drużynę 13-latków do 6 miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Jest to najwyższe miejsce spośród małopolskich drużyn i jak co roku nagradzana pozycja w pierwszej dziesiątce w kraju -sklasyfikowano 126 klubów. Serdecznie Gratulujemy zawodnikom i trenerom ! A już wkrótce kolejne zmagania na pływalniach całego kraju!