Dary serca 2020 - 25-11-2020

KOCHANI !!!!

W tym wyjątkowym czasie, czasie światowej pandemii, w jakim przyszło nam żyć, otwórzmy nasze serca na tych, którzy bez naszej pomocy nie mają szans na przetrwanie. Czworonogi – przyjaciele człowieka.

Niestety nie zawsze ich życie jest łatwe… Ale mamy nadzieję, że mogą liczyć na naszą POMOC! Dlatego dołączcie do tych, którym zależy na losie bezdomnych zwierzaków.


Gwiazdkę Dla Zwierzaków 2020 czas zacząć!

 

* PODZIEL SIĘ, TYM CO MASZ.
* SPRAWDŹ, MOŻE TWÓJ ZWIERZAK JUŻ CZEGOŚ NIE POTRZEBUJE.
*
WYPIERZ I PRZYNIEŚ: ZABAWKI, KOCE, MISKI I INNE AKCESORIA.
*
JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ KUP I PRZYNIEŚ KARMĘ.
*
NIE POZWÓL, ABY TE SAMOTNE, BIEDNE ZWIERZAKI BYŁY GŁODNE NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA.

ZWIERZĘTA W SCHRONISKACH CZĘSTO SĄ CHORE, SUCHA KARMA IM SZKODZI. DLATEGO PROSIMY O ZAKUP „MOKREJ KARMY”.

 

 

KOGO OBDARUJEMY?
Obdarujemy tych, którym naprawdę potrzebna jest nasza pomoc.

1. PRZYTULISKO DLA SKRZYWDZONYCH ZWIERZĄT W ŁĘTKOWICACH-KOLONII.

Ona jest jedna, ich jest ponad setka. Do Łętkowic-Kolonii nie jest łatwo trafić, choć to zaledwie 30 kilometrów od Krakowa. Przytulisko dla skrzywdzonych zwierząt w Łętkowicach-Kolonii prowadzone jest przez Wiolettę Litwin-Mroczkę przy wsparciu Fundacji „Człowiek Dla Zwierząt”.

Już wiele lat temu w okolicy szybko rozeszło się, że jest kobieta o wielkim sercu i żadnemu zwierzakowi nie pozwoli biedować. Szybko też zaczęło przybywać psów.

Energicznego husky przywiozła kobieta, która dowiedziała się, że psa wyrzucono, bo gonił kury (zaraz potem się rozchorował i pani Wioletta czuwała nocami w jego boksie, pilnując kroplówki).

Osiołek miał być przerobiony na salami, bo po latach pracy terapeutycznej z chorymi dziećmi sam zaczął niedomagać i nie był już użyteczny. Siwa klacz służyła przy dorożce na krakowskim Rynku, dopóki miała ku temu siły.

Potrzebni wolontariusze, potrzebne środki

Tu każdy dzień to wyzwanie, dlatego potrzebne jest wsparcie.

Przede wszystkim wolontariusze, którzy wezmą psa na spacer, a tym bardziej nieśmiałym czworonogom i bardziej skrzywdzonym przez los pomogą zaufać człowiekowi na nowo. Poszukają im nowych, dobrych domów.

Przytulisko wspierane jest (w miarę możliwości) przez:

Fundacja Człowiek Dla Zwierząt, Łętkowice-Kolonia 59, 32-107 Radziemice,
+48783553197, czlowiekdlazwierzat@gmail.com, KRS 000053742378861400010010014759710001

Wy również, jeśli macie taką możliwość, możecie tu dorzucić swoje grosiki 😊

2. Fundacja ta wspiera także PANIĄ JÓZEFĘ, my również nie jeden już raz, dzięki Waszym Darom mogliśmy dorzucić naszą szkolną cegiełkę…

Pani Józefa Krawczyk opiekuje się bezdomnymi, porzuconymi, skrzywdzonymi kotami. W miarę swoich bardzo skromnych możliwości stara się im zapewnić jak najlepsze warunki życia, leczy, znajduje nowe domy. Opieka nad zwierzakami zajmuje jej całe dnie. Pani Józia wraz ze swoim mężem Janem, który z kolei troszczy się o gromadkę przygarniętych psiaków, robią wszystko by mieszkające z nimi zwierzęta czuły się zadbane i szczęśliwe. To starsi ludzie, którzy utrzymują się tylko z niewielkich emerytur. Dlatego wciąż potrzebna jest karma, żwirek, akcesoria, jednorazowe podkłady, mleko dla kociąt, koce, poduszki itd oraz pieniądze, za które trzeba opłacić faktury za leczenie, szczepienia, sterylizacje, kastracje, inne.

Pomoc pani Józefie niesie na co dzień niewielka garstka ludzi – wolontariuszy,  a Fundacja Człowiek Dla Zwierząt, która stara się na bieżąco załatwiać najbardziej palące potrzeby. Zatem, jeśli Wasza hojność będzie wielka, podzielimy się darami również z kotami z Domu tymczasowego dla kotów Pani Józefy 😊

Więcej o Pani Józefie i jej kotach oraz o Przytulisku dla skrzywdzonych zwierząt  w Łętkowicach-Kolonii możecie dowiedzieć się na Facebooku.

Jeśli marzycie o własnym zwierzaku porozmawiajcie z Rodzicami. Jeśli wyrażą zgodę możecie zaadoptować zwierzaka w zamian dostaniecie coś bezcennego: psią radość i wdzięczność, miłość bezinteresowną i bezgraniczną !!!

Pamiętaj!

Pies i kot to nie świąteczny prezent!

Pies i kot to nie zabawka!

 

„A mówili, że mnie kochają… „ Pies to nie zabawka… On też ma uczucia… Oddając go do schroniska łamiesz mu serce. Pamiętaj, nie kocha się na chwilę!
 

TERAZ CZEKAMY NA DARY SERCA OD WAS!!!
Niech szkolny korytarz się zapełnia! 😊

Jak zawsze Wasze Dary należy złożyć na parterze, miejsce wskaże Pani Portierka.
Pamiętajcie o zachowaniu wszystkich zasad reżimu sanitarnego!
Przypominamy, że Dzieci do godziny 16.00 mogą wyjść z domu wyłącznie pod opieką Dorosłych.

 

Pedagog szkolny Anna Wajman,
Nauczyciel Bogumiła Kasznik,
we współpracy z Samorządem Szkolnym SP oraz Samorządem Szkolnym LO

Akcja trwa do 18.12.2020r.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status