Etyczne kamyczki – dbamy o dobrostan naszej szkolnej społeczności - 09-11-2023

Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego w październiku zaczęliśmy akcję związaną z poprawą atmosfery w naszej szkole. Właśnie ją zakończyliśmy, więc chcielibyśmy podziękować uczestnikom za wykazanie się niezwykłą empatią, uważnością w relacjach z drugim człowiekiem, życzliwością.

 Na lekcjach etyki oraz podczas zajęć koła kreatywności uczniowie ozdabiali kamyczki, opisywali pozytywnymi tekstami, aby później rozdać je osobom najbardziej potrzebującym wsparcia: smutnym z powodu niepowodzenia, odczuwającym osamotnienie lub jakiś rodzaj straty, potrzebującym bliskości, uśmiechu drugiego człowieka. Wydaje się, że to tak niewiele, ale każdy gest ma znaczenie. Kamyczki są trwałym materiałem, mamy nadzieję, że na długo pozostaną w sercach obdarowanych osób, świadcząc jednocześnie, że zawsze jest ktoś, kto może dać wsparcie, wysłuchać, okazać ciepło w chwilach słabości, które przecież przydarzają się każdemu z nas.

„Moja babcia zawsze mówiła, że ludziom trzeba pomagać, bo jak sami będziemy potrzebowali pomocy, to ona do nas zawsze przypłynie. Z innego portu, ale przypłynie.”

Anna Ficner-Ogonowska „Alibi na szczęście”

 Szkolny Klub UNICEF poleca wysłuchanie podcastów „W mojej głowie” i obejrzenie filmików, przygotowanych dla uczniów, aby mogli oni zrozumieć swoją sytuację i wiedzieli, jak sobie pomóc:

https://open.spotify.com/show/0vRtKEcrdWS4tDRYJtGxE6?si=dd51f923adc54349&nd=1

https://www.youtube.com/watch?v=uy58A07AjUE&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Funicef.pl%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Nie zapomnieliśmy także o materiałach dla rodziców:

Dziękujemy za każde dobro


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status