Finał konkursu literackiego „Wyspiański wychodzi na pole” - 08-03-2024

W dniu 1 marca 2024 roku na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży odbył się uroczysty finał Konkursu Wojewódzkiego „Kraków-Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków” edycja 2023 „Wyspiański wychodzi na pole”. Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i wyróżnień uświetnili goście – Radni Dzielnicy I Stare Miasto: Edyta Kruk i Jan Hoffman.

 Przygotowano również program artystyczny, w którym wykorzystane zostały prace nagrodzonych osób, czego podjęła się grupa teatralna pracująca pod opieką Krystyny Hussak-Przybyło. W Galerii SCKM odbył się wernisaż nagrodzonych prac.

   Jesteśmy dumni z naszych uczniów z klasy II B LO, którzy uczestniczyli w finale konkursu, otrzymując wyróżnienia i nagrody. Bartosz Płaszewski został nagrodzony za opowiadanie „Wyspiański wychodzi na spacer”, a Pola Trybus za wiersz „ W pracowni Wyspiańskiego”. Serdecznie gratulujemy naszym finalistom, życzymy weny artystycznej oraz zachęcamy innych uczniów ZSOMS do  podzielenia się swoją twórczością literacką lub plastyczną  i wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Opiekunem uczniów była Joanna Pstruś.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status