Kosmiczna wycieczka 5a i 5b - 29-11-2023

Czy w Roku Patrona naszej Szkoły mogło nas zabraknąć w Planetarium Śląskim? Oczywiście, że nie! Największe i najstarsze w Polsce Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie przeszło niedawno gruntowną renowację. Zachęceni opisem, postanowiliśmy sprawdzić, co ciekawego ma nam do zaoferowania.

Na miejscu obejrzeliśmy bardzo interesującą ekspozycję pt. „Geofizyka”. Na interaktywnych stanowiskach przeżyliśmy symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyliśmy prawdziwie błyskawice, generowane przez cewkę Tesli. Udało nam się przenieść się na chwilę w różne strefy klimatyczne, a także śledziliśmy mechanizm powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Najwięcej emocji wywołała nasza wizyta w profesjonalnym studiu telewizyjnym, gdzie na moment każdy mógł wczuć się w rolę prezenterów prognozy pogody.

W auli Planetarium obejrzeliśmy seans „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Wystarczyło usiąść w wygodnych fotelach, by odbyć emocjonującą podróż po Układzie Słonecznym. Nie tylko wpatrywaliśmy się w niebo. Nie zabrakło też rekreacji i zabaw ruchowych w Parku Chorzowskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki do Chorzowa klasy 5a i 5b pod opieką wychowawczyń – Pani A. Arczyńskiej i Pani B. Matyasik-Ociepy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status