Laboratoria Przyszłości – maj - 11-06-2023

Kolejny miesiąc mamy za sobą. W maju wiele się działo w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zgodnie z planem został przeprowadzony konkurs na najlepszy projekt breloczka 3d. Większość uczestników wykonała zadanie na platformie tinkercad.com, do której wcześniej każdy otrzymał dostęp, oraz odpowiednie przeszkolenie. Liczba osób biorących udział pozwoliła na wydrukowanie wszystkich prac i przekazanie ich autorom projektów. Niektórzy wykonali pracę dla siebie, inni z kolei postanowili sprezentować breloczek bliskiej osobie – mamie, tacie, koleżance itp.

Oprócz modeli konkursowych, drukowane były również projekty osób wykonane w ramach koła robotyki. Na niejednej twarzy dało się zauważyć uśmiech i ekscytację przy odbiorze pracy. Na zajęciach robotyki, informatyki oraz techniki, uczniowie z chęcią budowali różnorodne konstrukcje z dostępnych zestawów klocków Lego. W klasach licealnych, podczas lekcji biologii obecni zostali zapoznani z tematem: „Budowa komórki. Świat zwierząt”. Bardzo pomocne okazały się okulary VR, wraz z materiałami edukacyjnymi na platformie: portal.classvr.com. Okularów nie zabrakło również na lekcjach geografii w młodszych klasach.

Wyniki konkursu na najładniejszy model 3d:

Klasa 4a:

I miejsce  Ahniia Ovcharova
II miejsce Kaja Siwor
III miejsce Lena Błąkała

Klasa 5a:

I miejsce Barbara Piekarz

Klasa 5b:

I miejsce Marek Otrysko
II miejsce Wojciech Urbuś,  Sviatoslav Prytula
III miejsce Jakub Starnowski
Wyróżnienie –  Alina Harieieva, Veronika Dikhtiar

Klasa 7a:

I miejsce Karolina Szymczak
II miejsce Aleksandra Kapałka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status