Laboratoria Przyszłości w naszej szkole – styczeń - 26-01-2023

Projekt Laboratoria Przyszłości obejmuje przede wszystkim uczniów szkoły podstawowej. Dość regularnie jednak korzystają z niego również uczniowie naszego liceum. Na lekcjach biologii w klasach 3LO młodzież przy pomocy okularów VR miała możliwość lepiej poznać ciało człowieka, jak również świat zwierząt.

Z kolei klasy 2LO poznawały budowę komórki, środowisko naturalne orła oraz życie motyla. Coraz lepiej rozumiemy zasadę działania drukarki 3d. Udało nam się już wydrukować kilka breloczków oraz ruchomego smoka. Platforma, na której przygotowujemy model do druku jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Jej ogromną zaletą jest możliwość zdalnego zarządzania drukarką. Dzięki temu można m.in. w dowolnym czasie, na dowolnym urządzeniu sprawdzić, jaki procent modelu został już wydrukowany. Wielką atrakcją na lekcjach robotyki oraz informatyki okazały się roboty CUE. Każdy, kto tylko chciał i miał taką możliwość, mógł zainstalować darmową aplikację na swoim urządzeniu, która pozwoliła na sterowanie wybranym robotem oraz na jego zaprogramowanie. Uczestnicy zajęć nadawali swoim robotom imiona – Czesio, Maciek, Bożenka – to tylko niektóre z nich. Młodzież czeka na kolejne spotkanie ze swoimi podopiecznymi. Będzie to możliwe już po feriach.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status