Podróż do starożytnego Egiptu - 27-11-2023

16 listopada  br. uczniowie klasy 4b mieli okazję podziwiać  bogatą kolekcję  zabytków ze starożytnego Egiptu, wystawioną w Muzeum Archeologicznym w Krakowie.

      Podczas 1,5-godzinego spaceru, w tajemniczo zaciemnionych salach muzeum, podziwialiśmy takie dzieła sztuki jak sarkofag z XXI dynastii, należący do małżonki kapłana Amona z Karnaku, imieniem Nesy-Chonsu, czy wapienny posążek siedzącego mężczyzny z V dynastii.

Naszą szczególną uwagę zwróciły także mumie zwierząt i należące do rzadkości w egiptologicznych kolekcjach, mumie zbożowe. Zwiedzanie zakończyliśmy aktywnie, biorąc udział w warsztatach, na których ozdabialiśmy płócienne torby motywami ze starożytnego Egiptu. Wróciliśmy do domu nie tylko z samodzielnie wykonaną, piękną pamiątką, ale również  pełni niezapomnianych wrażeń. Była to wspaniała podróż w przeszłość, którą gorąco polecamy zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Opracowała: S. Kudrys – wychowawca klasy 4b

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status