Światowy Dzień Praw Dziecka - 27-11-2023

Światowy Dzień Praw Dziecka- ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy  w naszej szkole 20 listopada. Kampania ta, wspierana m.in. przez organizację – UNICEF oraz Rzecznika Praw Dziecka, odbywa się corocznie w listopadzie i jest upamiętnieniem uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Każdy chętny, mógł w tym dniu przypiąć do ubrania niebieską wstążeczkę symbolizującą Prawa Dziecka. W klasach rozmawiano o tym, jakie prawa mają dzieci. Nie zabrakło również refleksji, wspomnień o Januszu Korczaku, który mówił że „ Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie”.

Specjalnie na tę okazję, w ramach realizacji projektu „Każdy inny- wszyscy równi”, stworzyłam mini-książeczkę o Prawach Dziecka, która wraz z innymi materiałami ( m.in. banerem wykonanym przez p. Mateusza) przyozdobiła hol szkolny, tworząc interesującą i kolorową gazetkę szkolną dla uczniów, rodziców i odwiedzających naszą szkołę.

Anna Drozdowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status