Uczymy się, jak mądrze pomagać - 14-11-2023

W ubiegłym roku nasza Szkoła otrzymała zaszczytny tytuł SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA za realizację całorocznego programu profilaktyczno – edukacyjnego na rzecz Hospicjum Alma Spei dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Wykonanie konkretnych działań w ramach tego projektu, m.in. spełnienie marzenia jednego chorego dziecka, Piernikowy Kiermasz Bożonarodzeniowy, wielkanocna akcja „Pieluszka od Zajączka”, przełożyło się na równie konkretną pomoc dla dzieci i ich rodzin objętych pomocą hospicyjną. W roku szkolnym 2023/2024 znów, entuzjastycznie, przystąpiliśmy do działania w ramach programu Szkoła z pasją pomagania. 19 października odbyło się interesujące spotkanie  Uczniów klas 7 i 8 z Panem Grzegorzem Putyrą – koordynatorem wolontariatu w Hospicjum Alma Spei. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak mądrze pomagać, czyli: wspierać, a nie wyręczać, właściwie oceniać swoje możliwości i umiejętnie je wykorzystywać oraz przekonali się, jak ważna jest praca zespołowa, by móc efektywniej pomagać innym.

 Szkolne Koło Wolontariatu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status