UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ - 28-01-2018

Dzień 25 stycznia 2018r. to historyczny, wyjątkowy moment dla całej społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. W tym dniu, w samo południe nastąpiło długo wyczekiwane, niezwykle uroczyste otwarcie wspaniałego obiektu sportowego.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU NA STRONIE:
Telewizja.Krakow.pl

oraz galerii zdjęć na stronie: http://www.krakow.pl/

Na ceremonię przybyli dostojni goście z Panem Prezydentem Jackiem Majchrowskim na czele. Towarzyszyła mu Pani Wiceprezydent Katarzyna Król oraz Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. Wśród wyjątkowych uczestników tego ważnego wydarzenia była także Pani Kurator Barbara Nowak, Przewodnicząca Dzielnicy II, Pani Małgorzata Ciemięga, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół, uczelni, domów kultury, instytucji, klubów i stowarzyszeń sportowych oraz przyjaciele szkoły.
Swoją obecnością naszą uroczystość uświetnili Dyrektorzy ZSOMS poprzednich kadencji:
Pani Małgorzata Ciemińska oraz Pan Wiesław Jałocha.
Nie zabrakło Księdza Proboszcza Zygmunta Koska z Parafii Miłosierdzia Bożego, który dokonał poświęcenia całego kompleksu sportowego.
Uroczystość rozpoczęła pani rzecznik prasowy PMK, która powitała wszystkie osoby zgromadzone w hali. Głos zabrał również Pan Dyrektor Krzysztof Sobesto, który – jako gospodarz nowego obiektu – odebrał z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego symboliczny klucz do bram naszego centrum sportowego.
Pani Małgorzata Ciemięga, w swym przemówieniu, podzieliła się ze zgromadzonymi radością z faktu, że tak wspaniała inwestycja została oddana właśnie na terenie Dzielnicy II, co znacząco podnosi jej atrakcyjność, daje nowe możliwości uczniom mieszkającym w tym rejonie.
Nasi uczniowie: Kacper Sztuba – Mistrz Świata Juniorów w kajakarstwie slalomowym w konkurencji C-1M z 2017 roku oraz Marcin Goraj – wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Polski w kategorii juniorów, finalista (EYOF) Europejskich Młodzieżowy Olimpijski Festiwal, wielokrotny reprezentant Polski – odebrali z rąk Pana prezydenta Jacka Majchrowskiego listy gratulacyjne oraz upominki.

Nasza szkoła kształci mistrzów w różnych dziedzinach sportu. Kilkoro z nich, swoimi występami, uświetniło uroczystość otwarcia hali. Zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać pokaz taneczny w wykonaniu szóstoklasistek, zachwycili się uroczymi cheerleaderkami z klasy trzeciej SP. Niezapomniane wrażenia wywołał taniec Aleksandry Bólad (IB LO), która wraz z partnerem zaprezentowała walca angielskiego oraz rumbę. Swoimi niesamowitymi umiejętnościami gimnastycznymi popisała się Sabina Onderka (IIIB Gim.), a wysoką klasę sportową zaprezentowała Aleksandra Niewiara (II BLO), wykonując formy z mieczem. Dzieci z klas młodszych, które zaprezentowały tańce ludowe, wywołały uśmiech i wzruszenie na twarzach gości.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbył się mecz siatkówki, w którym zmierzyli się licealiści z przedstawicielami kadry trenerskiej. W tym zaciętym i bardzo wyrównanym spotkaniu waleczni młodzi sportowcy ulegli doświadczonym pedagogom. Wyrazy uznania należą się obu drużynom, które bardzo profesjonalnie, z wielkim poświeceniem walczyły o każdy punkt.

Dzień 25 stycznia 2018r. rozpoczyna nowy etap w historii naszej szkoły. Dzięki otwarciu wspaniałego, sportowego obiektu uczniowie mają możliwość rozwijać swoje talenty w sposób jak najbardziej dla nich komfortowy. Hala główna przystosowana jest do przeprowadzania treningów i rozgrywek w grach zespołowych: koszykówce, piłce siatkówkowej, futsalu i piłce ręcznej. Na wyposażeniu hali znajdują się dodatkowe przyrządy do gimnastyki oraz trybuny mieszczące 170 widzów. W pozostałych pomieszczeniach, które usytuowano na kolejnych piętrach znajdują się: siłownia, ścianka wspinaczkowa, sala crossfit, fitness, sala do fizykoterapii. W dolnej części obiektu umiejscowiono saunę i urządzenia do hydroterapii.
Obiekt posiada niezbędne zaplecze szatniowe i sanitarne.

Całość sprawia imponujące wrażenie!

Tekst: R.Taszewska-Klimas

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status