wizyta klasy 3b w Wojewódzkiej Komendzie Policji - 01-10-2023

W ostatni wtorek klasa 3b dzięki uprzejmości mamy naszego kolegi uczestniczyła w zorganizowanych zajęciach
w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Krakowie. Dzieci poznały większość pojazdów policyjnych, których na co dzień nie znamy. Każdy miał możliwość wsiąść na policyjny motocykl
lub do wozu policyjnego.

W międzyczasie zrobiliśmy na pamiątkę odcisk palców, aby zobaczyć, jak układają się nasze linie papilarne. Dzieciaki otrzymały również kolorowanki, naklejki i plany lekcji z tabliczką mnożenia. Następnie czekała na nas nie lada atrakcja – 2 przeurocze psy policyjne  Harry i Aisha, które zostały wyszkolone do odnajdywania materiałów wybuchowych. Owczarki zaprezentowały nam swoje umiejętności i zostały prawie zagłaskane. Ciężko nam było się z nimi rozstać, ale czekały nas jeszcze inne atrakcje jak poznanie tajników kryminalistyki oraz spotkanie z grupą do zadań specjalnych. Na koniec czekała nas jeszcze niespodzianka – wizyta w gabinecie samego szefa – Pana Generała, od którego dostaliśmy słodycze i pamiątki. Jak widać w tym dniu dopisywała nam nie tylko piękna pogoda, ale również humory za sprawą tylu wspaniałych atrakcji. Po powrocie do szkoły jeszcze do końca tygodnia wszyscy wspominali, jak było fajnie.

Best Wordpress Popup Plugin Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status