Załóż odblaskową kamizelkę i świeć przykładem! - 05-10-2023

Aby zaświecić przykładem uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły wybrali się ulicami dzielnicy na pouczający spacer. W asyście Policji głośno dawali znać wszystkim w okolicy, jak bezpiecznie zachować się na ulicy. Mamy nadzieję, iż fakt, że było głośno, to nie jedyne, co zostanie w pamięci sąsiadów mieszkających w pobliżu szkoły. „Bądź widoczny! Noś odblaski”
– to nasze hasła „Odblaskowej Szkoły”.

Choć pogoda nas rozpieszcza i tegoroczna jesień bardziej przypomina lato, nie da się oszukać czasu… a nadchodzi czas coraz dłuższych wieczorów i ciemnych poranków. Prędzej czy później dopadnie nas też jesienna szaruga, deszczowa i mglista pogoda. To właśnie ten czas najbardziej wymusza na nas spacerowanie w warunkach ograniczonej widoczności. Noszenie odblasków – czy to kamizelek, czy też innych odblaskowych elementów, może uratować życie. I to nie jest czcze mówienie, bowiem złe warunki atmosferyczne i ciemność bardzo utrudniają widoczność kierowcom pojazdów. Bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i z powrotem to sprawa bardzo ważna. W myśl powiedzenia ” Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – staramy się nauczyć naszych uczniów zasad, których będą przestrzegać bez względu na wiek. Bowiem zaczynając od najmłodszych, chcemy też przyciągnąć uwagę starszych, którzy nie zawsze o odblaskach pamiętają. Wychodzą na spacer poza teren szkoły, głośno zachęcamy, by każdy chciał świecić przykładem!

 

Best Wordpress Popup Plugin Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status